O nas

Marka Laretaggio powstała w Polsce, jednak przesiąknięta jest włoskim stylem. Za jej sterami stoi dyrektor kreatywna Monika Bluma. Doświadczenie zdobywała w najlepszych fabrykach we Włoszech, to tam uczyła się od wybitnych specjalistów. To ona tworzy niebanalne projekty – nowoczesne, bardzo kobiece i zarazem klasyczne.-Modowa firma dopiero raczkuje na rynku, a już ma rzesze wiernych klientów. Marka narodziła się w sierpniu 2022 roku, natomiast opatentowanie „Laretaggio” nastąpiło w październiku . Nazwa brandu dla wielu brzmi tajemniczo, a to połączenie włoskiego słowa „retaggio”, które oznacza „dziedzictwo” z dodanym fantazyjnie zaimkiem„la”.

Laretaggio to marka modowa, która stawia na wysoką jakość oraz na ponadczasowy
design. Klasyki z twistem to znak rozpoznawczy tego brandu. Inspiracja włoską modą ulicy wybija się na pierwszy plan, choć nie brakuje oczywiście najnowszych trendów i ukłonu w stronę klasyki. Firma Laretaggio tworzy kolekcje, które ze sobą idealnie współgrają, a zatem nowe i stare propozycje doskonale razem wyglądają. Co więcej, dostępne są góry oraz doły, które stworzą razem stylowe komplety na wiele okazji. W ofercie mamy bardzo szykowne modele, między innymi marynarki i garniturowe spodnie, poza tym sportowe, wygodne stroje, takie jak legginsy. Dużą część asortymentu stanowią okrycia wierzchnie, kobiece sukienki, spódnice oraz efektowne góry w postaci koszul i bluzek. Niektóre części garderoby już stały się bestsellerem i sprzedażowym hitem. Nic dziwnego, że później zyskują zupełnie
nowe wcielenie, i wracają w nieco innym wydaniu.
Każda kolekcja marki Laretaggio jest dopracowana i to pod każdym względem. Duży
nacisk kładzie się na detale. Materiały najwyższej jakości są sprowadzane z Włoch,
natomiast szwalnie w Polsce są odpowiedzialne za efekt finalny. Dyrektor kreatywna marki Monika Bluma tworzy w duchu slow fashion. Bazuje na stonowanej kolorystyce,unikatowych krojach, do tego subtelnie wykorzystuje znak firmowy.„Ubrania można ze sobą dowolnie miksować. Nasze projekty zostały przemyślane w taki sposób, aby klientki - zależnie od okazji – mogły szybko nadać produktom nowy charakter i cały czas się w nich zakochiwać” – mówi dyrektor kreatywna marki Monika Bluma.

Najnowsza kolekcja składa hołd słynnemu filmowi Federico Felliniego, a zarazem klimatowi Italii, nosząc nazwę La Dolce Vita.

 

pixel